Din ciclul: citate celebre

  • Am prins pentru dezvoltare 3,6 milioane euro, fata de cinci milioane, cat ne gandeam. Cu acesti bani, vrem sa aducem totul (Casa Turistilor) la nivel de patru stele, sa facem piscina, spa, sa marim capacitatea restaurantului, sa marim capacitatea de cazare la 200 de locuri
  • Am schimbat deja toate usile la corpul 16. Lucrari de 200.000 de euro in regie proprie anual
  • Acum, lumea doreste conditii de trei stele, de patru stele, iar cei care vin in Paltinis, gasesc conditii ca in Austria
  • Avem un proiect in premiera cu pensiune de cinci zile completa in Paltinis, cu cinci trasee turistice. Pachetele pleaca de la 180 de euro si ajung la 250 de euro, in functie de gradul de confort

Şi acu vin şi io cu neşte întrebări de bun simţ. Oare pe planeta lui, e mişto, aşa? Om fi având la Păltiniş condiţii ca în Austria, da probabil Austria din 1959, de când a început Ancuţa să meargă la Păltiniş. Au schimbat uşile la corpul 16. Pot să spun oooooaaaaaauuuuuu. Exact pentru uşile alea vin eu la Păltiniş. Adică, în loc să pună mână de la mână toţi propretarii de prin Păltiniş, să facă nişte pârtii ca lumea, transport pe cablu cum trebuie, să se îngrijească să nu mai rămână fraierii suspendaţi pe telescaun, pe ei îi doare de uşile de la corpul 16. Distinsul meu domn, poate odată şi odată o să pricepeţi. Turiştii vin la Păltiniş să schieze. În rest, li se rupe. De drumeţii, de texte şi poveşti. Vin pentru schi şi vor condiţii de schi. Închid ochii la defectele de cazare, la mesele prea scumpe şi prea puţin gustoase. Pârtie şi transport pe cablu să fie. Şi până nu băgaţi la cap, toţi investitorii din Păltiniş, staţiunea o să ajungă la capitolul WAS.

Din ciclul...

similar articles

6 Comments

  • e pacat ca lucrurile nu se schimba. Nu spun nimic de partii, de telescaun, de imbunatatirea conditiilor pt ski…. Doar de prostii de conditii de cazare si spa si schimbatul usilor – vai ce realizare!!!- ca vezi Doamne, eu ma duc la Paltinis pt spa si usi :) si conditii de 4 stele. Pana nu se schimba viziunea, tot in Austria ma duc. Romanii nostri sunt batuti in cap la capitolul turism.

  • Cretini.
    Crearea unor conditii bune si foarte bune pentru sporturile de iarna este prioritara.Apoi vin si cabanierii, hotelierii, ca viespea la miere…
    Deocamdata vin ca musca la cacat…o musca mare, verde si nesimtita (preturi, etc);iar musca asta e si pusa pe capatuiala rapida.

  • chiar… de cand are ancuta in administrare paltinisul? sunt mai bine de zece ani? parca la un moment dat a angajat-o pe fica-sa administrator al …paltinis sa daca nu ma insel. se zicea ca cel mai prost administrator e statul, dar nici cu mentalitatile de gestionar la alimentara nu ajungi departe. nu vreau sa zic prin asta ca herr ancuta ar fi fost gestionar la alimentara, chiar nu stiu ce a fost inainte de a fi seful bmfs si de a candida la primarie, ma refer strict la cum arata acum paltinisul. intr-o societate cat de cat normala, dupa cativa ani se dadea faliment daca se ajungea in stadiul acesta. neeehhh, la noi se traieste bine mersi. chiar… cum sa-l fi ales pe ancuta primar cand vedeai cum arata paltinisul sub mana lui?

  • n-are tot paltinisul, doar casa turistilor si parca inca o vila, daca imi aduc bine aminte. astia sunt ei. traiesc inca in 1970 si au impresia ca managementul de atunci functioneaza si acum. in loc sa intrebe turistii, ba, ce dracu ati vrea sa facem la paltinis, insista in a crede ca ideilor lor sunt intotdeauna cele mai bune.

  • hai ca e amuzant tipul :)

Leave a Reply